ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11619376
*
nr 1161 9376
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 70 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2018
kl 18:33:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 18:02:10
1
300 kr
11/2 19:16:38
2
200 kr
11/2 19:16:38
1
250 kr (Budbetjänt)
12/2 18:01:02
3
300 kr
12/2 18:01:02
1
300 kr (Budbetjänt)
12/2 18:02:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1161 9376
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 70 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 18:02:10 | 1 | 300 kr |
11/2 19:16:38 | 2 | 200 kr |
11/2 19:16:38 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
12/2 18:01:02 | 3 | 300 kr |
12/2 18:01:02 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
12/2 18:02:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53